Dato: Sted / Begivenhed:

Tid

   By:

     

Fre 04-01-2019 

EMR Murer & Entreprenør A/S (firma arangement)  14: 30 Nørre-Snede 

Søn 06-01-2019 

Søborg Kirke  16: 30 Gilleleje 

Tor 10-01-2019 

Aktivitetshuset Sydbyen  14: 00 Frederikshavn 

Fre 11-01-2019 

privat fest   :  

Fre 18-01-2019 

Kommandobroen  18: 00 Struer 

Lør 19-01-2019 

Tunellen  22: 00 Give 

Tor 24-01-2019 

FOA-Køge  19: 30 Køge 

Fre 25-01-2019 

Millers Pub  21:30 Hørning 

Lør 26-01-2019 

OLEGAS - BAND Dronning Louise  23:00 Esbjerg 

Man 28-01-2019 

Aktivcentret Nyborg  14: 30 Nyborg 

Ons 30-01-2019 

Bøstrup Sognehus  19: 30 Tranekær 

Ons 30-01-2019 

Bøstrup Sognehus  19: 30 Tranekær 

Fre 01-02-2019 

Jernkroen  22: 00 Nibe 

Lør 02-02-2019 

Hosekræmmeren  21:00 Brande 

Tor 07-02-2019 

Domus (ældresagen Vejle - Jelling)  14: 00 Vejle 

Fre 08-02-2019 

Lagunen  21: 30 Bedsted Thy 

Lør 09-02-2019 

Stauning Friplejehjem (10 års jubilæum)  21: 30 Stauning 

Søn 10-02-2019 

Aktivitetscentret Fugleparkens Cafeteria  14: 00 Fuglebjerg 

Tirs 12-02-2019 

Seniorklubben Vanløse  13: 30 Vanløse 

Tor 14-02-2019 

Stasjon Pub   21: 00 Varhaug - NORGE 

Fre 15-02-2019 

Stasjon Pub   21:00 Varhaug - NORGE 

Ons 20-02-2019 

Fraugde Fritidscenter (pensionintforeningen)  14: 00 Odense 

Fre 22-02-2019 

OLEGAS BAND (Lunden)  20: 00 Silkeborg 

Ons 27-02-2019 

Ældre Sagen Frederikshavn Læsø (rådhuscenteret)  19: 00 Frederikshavn 

Tor 28-02-2019 

Lendum Kultur & Borgerhus  19: 30 Lendum - Sindal 

Fre 01-03-2019 

Old Irish Pub  19: 00 Vejle 

Lør 02-03-2019 

OLEGAS-BAND Grønbro Hallen  20: 00 Sandved 

Fre 08-03-2019 

Kvisthusets Bar  21:00 Tylstrup 

Lør 09-03-2019 

Sankt Hans  23: 00 Viborg 

Fre 15-03-2019 

Aalborg Kultur & Kongres Center, (syng med aften)  19: 30 Ålborg 

Lør 16-03-2019 

Privat fest  22: 00 Glejbjerg 

Lør 17-03-2019 

OLEGAS - BAND (Nørresundby Kirke)  16: 00 Nørresundby 

Ons 20-03-2019 

Østervang Aktivitet og Plejecenter  14: 45 Klovborg 

Tor 21-03-2019 

Møllepuben  21: 00 Kristianssand- NORGE 

Fre 22-03-2019 

Møllepuben  21:00 Kristianssand- NORGE 

Lør 23-03-2019 

OLEGAS-BAND (Bringsverd Kongsgård)  21: 00 Grimstad - NORGE 

Tor 28-03-2019 

Personaleforeningen - Varde Kommune  18: 30 Varde 

Fre 29-03-2019 

Big Ben  22:00 Varde 

Lør 30-03-2019 

Restaurant Skovbakken  21: 30 Silkeborg 

Søn 31-03-2019 

Privat fest  :  

Søn 01-04-2019 

Torvet Ikast centeret  11: 00 Ikast 

Ons 03-04-2019 

Fåborg Pensionistforening  14:30 Fårborg 

Fre 05-04-2019 

Underground  22:00 Esbjerg 

Fre 05-04-2019 

Østermark Entreprenørforretning (firmafest)  13: 00 Holstebro 

Lør 06-04-2019 

OLEGAS-BAND Lem Musikfestival  23: 30 Lem - Spøttrup 

Ons 10-04-2019 

Ålholmhjemmet  13: 30 Hillerød 

Fre 12-04-2019 

Admiralen  21:00 Hirtshals 

Lør 13-04-2019 

Løgstør Parkhotel  21: 30 Løgstør  

Lør 13-04-2019 

Løgstør Parkhotel  21: 30 Løgstør  

Ons 17-04-2019 

Open by night (i Centret og på Torvet)  15: 00 Hjørring 

Ons 17-04-2019 

Fishermans Rest  21: 00 Nr.Lyngby - Løkken 

Tor 18-04-2019 

Tobaksfabrikken  23: 00 Holstebro 

Fre 19-04-2019 

Pubben  23: 00 Oksbøl 

Lør 20-04-2019 

Bytrommen Bodega  23:00 Nykøbing Sj. 

Søn 21-04-2019 

Den Røde Bodega  16: 00 Randers 

Fre 26-04-2019 

Queens Pub & Sport  21: 00 Skjern 

Lør 27-04-2019 

Mobilscenen , Centrumpladsen  12: 00 Svendborg 

Lør 27-04-2019 

Hosekræmmeren  23:00 Brande 

Man 29-04-2019 

Ole Grønkjær Aps (musik ved jubilæums arrangeme  14: 00 Hvidovre 

Fre 03-05-2019 

Liglad Day & Night  23: 00 Grindsted 

Lør 04-05-2019 

Privat fest  : NORGE 

Tor 09-05-2019 

Majfesten  22: 00 Hedensted 

Fre 10-05-2019 

Café Løven & Nymfen  19: 00 Fanø 

Lør 11-05-2019 

Det Lille Apotek  21: 00 Svenstrup.J - Ålborg 

Tirs 14-05-2019 

Plejehjemmet Solgaven  19:30 Næstved 

Ons 15-05-2019 

Tved Ældreklub  oplyses senere:00 Tved - Svendborg 

Tor 16-05-2019 

Bodega Kringlen  18: 00 Rønde 

Fre 17-05-2019 

Styret  21: 00 Ø.Hurup - Hadsund 

Fre 17-05-2019 

OLEGAS - BAND Ålborg Event - MC Ulvene  13: 00 Ålborg 

Lør 18-05-2019 

Restaurant Fredsskoven (konfirmation)  21:00 Bogense 

Lør 18-05-2019 

privat fest   15: 45 Varde 

Tirs 21-05-2019 

Plejecenter Solgården  16: 00 Bedsted - Løgumkloster 

Ons 22-05-2019 

Tilst-Kasted Sognegård  14: 00 Tilst 

Fre 24-05-2019 

Dursun Consult ApS (Tivoli plads)  15: 30 Vingsted - Bredsten 

Fre 24-05-2019 

OLEGAS-BAND Overgaard Gods (lukket fest)  : Havndal 

Lør 25-05-2019 

Faster Andelskasse  18: 15 Astrup - Skjern 

Lør 25-05-2019 

OLEGAS-BAND Feldborg Byfest  21: 30 Feldborg  

Fre 31-05-2019 

Havnetorvet  20: 45 Thisted 

Lør 01-06-2019 

Østrup Forsamlingshus  20: 00 Otterup 

Lør 01-06-2019 

Radio Globus (koncert på Torvet)  14:00 Bredebro 

Fre 07-06-2019 

OLEGAS-BAND Kulturweekend Brøndby Strand  20:00 Brøndby 

Lør 08-06-2019 

Centerforen. Værløse Bymidte (Pinsemorgenbord)  09: 30 Værløse 

Tor 13-06-2019 

Vendelbocentrets Venner  12: 45 Sindal 

Fre 14-06-2019 

Lindved Byfest  21: 00 Lindved - Vejle 

Lør 15-06-2019 

OLEGAS - BAND Løgstrup Gymnastik & Idrætsforeni  21: 00 Løgstrup  

Fre 21-06-2019 

Sunds IF (byfest i telt)  20: 30 Sunds 

Lør 22-06-2019 

Cafe Cozy  21:30 Hedensted 

Man 24-06-2019 

Virklund Plejecenter  16: 45 Virklund - Silkeborg 

Lør 29-06-2019 

OLEGAS-BAND Skævinge festival  20:30 Skævinge 

Søn 30-06-2019 

Rise Idrætsforening (telt på sportsplads)  oplyses senere: Æråskøbing 

Tors 04-07-2019 

OLEGAS - BAND Tall Ship Race, (overfor Elbjørn)  16:00 Ålborg 

Tors 04-07-2019 

Havnekroen  23:00 Skagen 

Fre 05-07-2019 

Havnekroen  23:00 Skagen 

Lør 06-07-2019 

Havnekroen  23:00 Skagen 

Lør 06-07-2019 

Snaptun Havnefest.  15:00 Snaptun - Julsminde 

Søn 07-07-2019 

Hauge Marked  14: 00 Hauge - Kjellerup 

Ons 10-07-2019 

De Sorte Huse  18: 00 Agger 

Fre 12-07-2019 

OLEGAS - BAND Limfjords Camping  19: 30 Spøttrup 

Lør 13-07-2019 

Privat fest  : Fyn 

Ons 17-07-2019 

OLEGAS-BAND Futten  21: 00 Blokhus 

Tors 18-07-2019 

Vorbasse Marked, Teltet  13:00 Vorbasse  

Tor 18-07-2019 

Guldsmeden i Rønde (åben by night)  19: 15 Rønde 

Fre 19-07-2019 

Vorbasse Marked, Teltet  13:00 Vorbasse  

Fre 19-07-2019 

OLEGAS BAND Ebeltoft Sommerfest og Kræmmermarked,  21:30 Ebeltoft 

Man 22-07-2019 

Styret  21: 00 Ø.Hurup - Hadsund 

Tirs 23-07-2019 

Café Løven & Nymfen  19: 00 Fanø 

Lør 27-07-2019 

Fox & Hounds  22: 30 Herning 

Lør 27-07-2019 

OLEGAS BAND Sundsøre Festival  16: 00 Junget - Roslev 

Søn 28-07-2019 

Mausing KræmmermarkedMarked  14: 00 Mausing - Kjellerup 

Tor 01-08-2019 

Drøsselbjerg Kirke  19: 00 Slagelse 

Lør 03-08-2019 

OLEGAS BAND Restaurant Lyngby Mølle (i telt)  17: 00 Løkken 

Tirs 06-08-2019 

Als Menighedsråd (i telt)  19: 30 Als - Hadsund 

Ons 07-08-2019 

OLEGAS - BAND Kloster Mærken  20:30 Løgumkloster 

Tor 08-08-2019 

OLEGASD-BAND Skalldyrfestivalen  20: 00 Mandal - NORGE 

Fre 09-08-2019 

OLEGAS - BAND Stasjon Pub  21: 00 Varhaug - NORGE 

Lør 10-08-2019 

OLEGAS-BAND Stasjon Pub   21:00 Varhaug - NORGE 

Fre 16-08-2019 

Dagli Brugsen - Hovborg  19: 15 Hovborg 

Lør 17-08-2019 

OLEGAS BAND Morsø Festival  14: 30 Outrup - Mors 

Lør 17-08-2019 

OLEGAS - BAND (privat fest)  21: 00  

Ons 21-08-2019 

OLEGAS - BAND Plejecentret Bernadottegården,  18: 00 Hadsund 

Tor 22-08-2019 

Thisted Kommune - Handicap & Psykiatriafd.  14: 00 Thisted 

Lør 24-08-2019 

OLEGAS BAND (Balling og Volling Borgerforening)  22: 00 Balling - Spøtrup 

Søn 25-08-2019 

Finderup Kirke  19: 00 Finderup - Høng 

Fre 30-08-2019 

OLEGAS-BAND Gjølen Festival  23: 15 Gjøl - Aabybro 

Lør 31-08-2019 

Privat fest  21:30 Skjern 

Tirs 03-09-2019 

Plejehjem Dreyershus  14:30 Kolding 

Tirs 03-09-2019 

Plejehjem Kirsebærhaven  11:00 Kolding 

Fre 06-09-2019 

VUIF Amatørudvalg (Sørvad Hjemmeværnsgaard,)  20: 30 Sørvad  

Lør 07-09-2019 

VUIF Amatørudvalg (Sørvad Hjemmeværnsgaard,)  20: 30 Sørvad 

Tirs 10-09-2019 

Privat fest   21:00  

Tor 12-09-2019 

Kultur- & Fritidshuset  13: 00 Esbjerg 

Fre 13-09-2019 

Frøstrup Kro  21: 00 Frøstrup 

Tirs 17-09-2019 

Løsning Dagcenter  14:00 Løsning 

Fre 20-09-2019 

Hornbæk Kirke  17: 00 Hornbæk  

Fre 20-09-2019 

Tobaksfabrikken  23: 00 Holstebro 

Lør 21-09-2019 

Løgstør Parkhotel  21:30 Løgstør  

Tors 26-09-2019 

Plejehjem Teglgårdsparken  11:00 Kolding 

Tors 26-09-2019 

Vesterløkke  15:00 Sdr. Bjert 

Fre 27-09-2019 

Big Ben  22: 00 Varde 

Lør 28-09-2019 

Vejrum Byfest  20:00 Vejrum Fritidscenter - Struer 

Tirs 01-10-2019 

Plejehjem Kongebrocenteret  11:00 Christiansfeld 

Tirs 01-10-2019 

Plejehjem Kongsbjerghjemmet  14:30 Lunderskov 

Ons 02-10-2019 

Bertram Knudsens have  14:30 Kolding 

Ons 02-10-2019 

Plejehjem Munkensdam  11:00 Kolding 

Fre 04-10-2019 

Underground  22:00 Esbjerg 

Lør 05-10-2019 

Bogense Sejlklub  13: 30 Bogense 

Ons 09-10-2019 

Grundfos Efterløns- & Pensionistklub  19: 00 Bjerringbro 

Fre 18-10-2019 

Grenaa Bowlingcenter  21: 00 Grenaa  

Lør 19-10-2019 

Queens Pub & Sport  21:00 Skjern 

Tirs 22-10-2019 

Ulfborg Aktivitetsudvalg   19: 00 Ulfborg 

Fre 25-10-2019 

Ældrecenter Kastaniehaven  15: 00 Give 

Fre 25-10-2019 

Admiralen  21:00 Hirtshals 

Lør 26-10-2019 

OLEGAS - BAND Østermarkhallen  20: 30 Aars 

Tirs 29-10-2019 

Plejehjem Birkebo  10:30 Christiansfeld 

Tirs 29-10-2019 

Plejehjem Vonsildhave  15:00 Kolding 

Tor 31-10-2019 

Vodskov Kultur & Idrætscenter  19: 00 Vodskov  

Fre 01-11-2019 

La Taverna  21:00 Øster Vrå 

Lør 02-11-2019 

Hosekræmmeren  23:00 Brande 

Tirs 05-11-2019 

Plejehjem Toftegården  10:00 Jordrup 

Tirs 05-11-2019 

Plejehjem Elim  15:00 Vamdrup 

Ons 06-11-2019 

Plejehjem Olivenhaven  10:30 Kolding 

Ons 06-11-2019 

Plejehjem Vesterled  15:00 Vamdrup 

Tor 07-11-2019 

OLEGAS - BAND Hvirring Kirke (rockkudstjenste)  19: 00 Hvirring - Flemming 

Fre 08-11-2019 

Pitstop  23: 00 Thisted 

Lør 09-11-2019 

Løgstør Parkhotel  21:30 Løgstør  

Fre 15-11-2019 

Stasjon Pub   21:00 Varhaug - NORGE 

Lør 16-11-2019 

Stasjon Pub   21:00 Varhaug - NORGE 

Tors 21-11-2019 

Ryslinge Forsamlingshus,(Ældresagen Midfyn)  18:30 Ryslinge 

Fre 22-11-2019 

Gl. Svebølle Forsamlingshus,  19: 30 Svebølle 

Lør 23-11-2019 

Klarup Caravan Center (julefrokost)  20: 00 Klarup - Ålborg 

Fre 29-11-2019 

OLEGAS - BAND Dolle A/S  21: 00 Frøstrup 

Lør 30-11-2019 

OLEGAS-BAND Hotel Bramslevgaard (Julefrokost)  21: 30 Hobro 

Ons 04-12-2019 

Birkums - Tåstrup Hallerne  14: 00 Tåstrup - Næstved 

Tors 05-12-2019 

Birkums - Tåstrup Hallerne  14:00 Tåstrup-Næstved 

Fre 06-12-2019 

OLEGAS - BAND Fårup Skovhus (julefrokost)  18: 00 Saltum 

Lør 07-12-2019 

Privat fest  14: 00 Frederikshavn 

Lør 07-12-2019 

OLEGAS - BAND Fårup Skovhus (julefrokost)  18:00 Saltum 

Fre 13-12-2019 

Jernkroen  21: 00 Nibe 

Lør 14-12-2019 

OLEGAS - BAND HM A/S (Julefrokost)  22: 30 Horsens 

Lør 21-12-2019 

Platon Bodega  22:00 Støvring 

Fre 27-12-2019 

Cafe Cozy  22:00 Hedensted 

Lør 28-12-2019 

OLEGAS BAND (Vissenbjerg Storkro ) privat  : Vissenbjerg 

Fre 17-01-2020 

Kommandobroen  18:00 Struer 

Fre 31-01-2020 

FOA Nordjylland (Teatersalen)  20:30 Thisted 

Fre 13-03-2020 

Bondeheimen Kulturpub  21: 00 Farsund - NORGE 

Lør 14-03-2020 

Bondeheimen Kulturpub  22:00 Farsund - NORGE 

Lør 11-04-2020 

Bytrommen Bodega  22: 30 Nykøbing Sj 

Lør 09-05-2020 

Pub, Glendrange 13  22: 00 Flekkefjord - NORGE 

Lør 30-05-2020 

Privat fest  19:00 Randbøl 

Tor 02-07-2020 

Havnekroen  23: 00 Skagen 

Fre 03-07-2020 

Havnekroen  23:00 Skagen 

Lør 04-07-2020 

Havnekroen  23:00 Skagen 

Lør 22-08-2020 

Astrup Borgerforening  21: 00 Astrup - Arden 

Lør 05-09-2020 

OLEGAS-BAND (Håsum Marked)  21: 30 Håsum - Spøttrup 

Lør 14-11-2020 

OLEGAS-BAND Ballumhus Hotel  18:00 Bredebro 

Lør 28-11-2020 

Klarup Caravan Center (julefrokost)  19: 00 Klarup  

Lør 05-12-2020 

Privat fest, bryllup  22:00  

Søn 27-12-2020 

Cafe Cozy  22:00 Hedensted